Co je to outsourcing?

Co je to outsourcing?

Napsal uživatel Kateřina dne Pá, 11/11/2016 - 10:05.

Outsourcing znamená vyčleňování podpůrných činností a přenechání jejich zajištění jiné externí firmě. Základním principem outsourcingu je, že firma zvolí ucelenou činnost, kterou vykonávala doposud sama a nechá ji vykonávat externím dodavatelem, který je zpravidla schopný tuto činnost vykonávat lépe a kvalitněji. Co může firma přenášet na outsourcing? Na outsourcing firma předává především služby, uzavřenou smyčku určité výroby nebo uzavřený výrobní proces. Jedná se o subdodavatelskou činnost pro jinou společnost.

Pro naši společnost tvoří outsourcing hlavní část podnikatelské činnosti. Našimi zákazníky jsou zejména společnosti, kteří si uvědomují, že jejich podpůrné činnosti jsou pouze prostředkem pro dosažení svých hlavních cílů, ne jejich hlavní dějovou linii.

Proč outsourcing?

Správná odpověď na tuto otázku zní, každý podnik by se měl zaměřit na hlavní předmět podnikání a vedlejší činnosti přenechat odborníkům.

Podpůrné činnosti slouží k tomu, aby posílili hlavní činnosti podniku a zajistili jejich konkurenční výhodu. Při přenechání výrobních procesu nebo jejich části na outsourcing dochází k zajištění trvalého rozvoje a zaměření podniku na hlavní úkoly.

Dodavatelé disponují kvalifikovanými odborníky pro různé oblasti. Odpadají tak problémy s nedostatečnými odbornými znalostmi nebo nepřítomností pracovníka, např. z důvodu nemoci nebo dovolené. Na druhé straně část pracovní síly se uvolňuje a vzniká možnost jejího využití pro jiné účely, související s hlavní činností.

Rovněž odpadají ostatní náklady.

Mezi nesporné výhody patří i špičková kvalita provedené práce. K dispozici budete mít profesionální servis s kvalitními výrobky, které byste z vlastních zdrojů získávali s nesrovnatelně vyššími finančními náklady.

O společnosti

Naše společnost se zaměřená na výrobní procesy v oblasti potravinářského průmyslu, logistiky a průmyslové výroby. 

Na základě smlouvy o dílo zejména provádíme pro objednatele práce v oboru pivovarnictví a sladovnictví.

MAURITIUS PRAG s.r.o.

Na Plzeňce 1235/2
Praha 5 - Smíchov, 150 00
+420 724 311 121

Kariéra

Přidejte se k týmu společnosti MAURITIUS PRAG s.r.o. a získeite veškeré benefity:

  • Kariérní rozvoj
  • Péče o zaměstnance
  • Důvera v budoucnost